۰

خرید بهترین کود پسته

بهترین کود پسته | کشاورزی سبز یزد

درختان پسته یکی از حساس ترین درختان می باشند و اگر که کشاورز تخصص کافی نداشته باشد و نتواند تغذیه مناسب برای گیاه فراهم کند، گیاه از بین می رود. یکی از مهمترین تغذیه های گیاهان کود های حیوانی می باشد. شرکت سبز کشاورزی یزد در این مقاله به شما در انتخاب بهترین کود پسته در یزد کمک می کند، با ما همراه باشید. کود حیوانی که به اسم کود آلی هم شناخته می شود در انواع مختلفی قابل تهیه هستند. برخی از کشاورزان معتقدند که کود مرغی به دلیل وجود عناصری مانند نیتروژن، فسفر، کلسیم، سدیم و گوگرد به نسبت کود حیوانی مناسب تر است. تنها ایرادی که کود مرغی دارد این است که تاثیر کمتری روی ظاهر محصول نسبت به کود های حیوانی دارد. با توجه به ترکیبات شیمیایی کود مرغی، میزان املاح کود و شوری کود می توان متوجه شد که کود های مرغی در شرایط کمبود ازت و فسفر اراضی با شوری کمتر و با بافت متوسط و باغ هایی که به اندازه کافی آبیاری می شوند مناسب می باشد. اما استفاده از کود مرغی برای زمین های شور اصلا مناسب نیست.
یکی دیگر از انواع کود های حیوانی، کود های گاوی و گوسفندی است که استفاده از این کود ها نیز مانند کود مرغی بستگی به شرایط اقلیمی و نوع خاک دارد. کود های گاوی به دلیل پایین بودن EC نسبت به کود گوسفندی در شرایط شور بودن خاک، بافت سنگین تر و دوره های آبیاری بیشتر راندمان بهتری را بعنوان کود پسته ایجاد می کند. کود گاوی به نسبت کود گوسفندی دارای عناصر کم نیاز بیشتری است که بایستی با توجه به نوع خاک و آب و هوا برنامه مناسبی را برای کود دهی تنظیم نمود. برای خرید انواع کود پسته می توانید به فروشگاه شرکت کشاورزی سبز یزد مراجعه نمایید.
اما بهترین روش استفاده از کود ها چیست؟ امروزه پس از تجربیات فراوان کشاورزان به این مسئله پی برده اند که استفاده تلفیقی از کود ها بهترین روش برای کود دهی درختان پسته می باشد. برای نتیجه بهتر مخلوط مناسبی از کود ها را می توان استفاده کرد. برای مثال برای جبران برخی از کمبود های کود دامی می توان از کود شیمیایی استفاده کرد. امروزه بهترین روش کود دهی که بازدهی بسیار مناسبی را در کوتاه ترین زمان ممکن دارد استفاده از کود های دامی همراه با کود شیمیایی می باشد، کود های حیوانی به تنهایی سرعت پایین آزاد سازی عناصر به تنهایی نمی توانند برای گیاهان پرتوقعی مانند پسته مناسب باشند. شاید الآن بگویید خب می توانیم از کود های شیمایی به تنهایی استفاده کنیم، استفاده تنها از کود شیمایی موجب کاهش حاصلخیزی خاک و به مرور زمان از بین رفتن خاک می شود. پس هیچکدام از انواع کود به تنهایی نمی توانند مناسب درخت پسته باشند و بایستی ترکیب مناسبی از هر دو استفاده شود.


کود پسته آلی | شرکت کشاورزی سبز یزد

نقش پتاسیم در رشد پسته

از عناصر غذایی مورد نیاز درختان پسته در مرحله مغز دار شدن، نیتروژن (ازت) و پتاسیم می باشند. درخت پسته اکثر نیتروژن مورد نیاز خود را در مرحله پرشدن دانه و مقداری هم در مرحله رشد بهاره جذب می کنددادن سولفات آمونیوم در خرداد ماه به صورت آبیاری بهتریت گزینه جهت تامین ازت مورد نیاز درخت می باشد که به میزان ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم در هکتار مورد استفاده قرار می گیرد. جذب پتاسیم در مرحله پرشدن دانه و مغز دار شدن پسته در بالاترین حد می باشد (بیش از ۹۰ درصد پتاسیم مورد نیاز گیاه) اواخر خردادماه و تا اواسط تیرماه ، بهترین زمان استفاده از کود سولوپتاس به میزان ۲۰۰-۱۵۰کیلوگرم در هکتار می باشد که از طریق آبیاری انجام می شود.


شرکت کشاورزی سبز یزد

عناصر پر مصرف درخت پسته

یادمان باشد که پتاسیم بعنوان یکی از عناصر پر مصرف نقش بسیار مهمی در افزایش عملکرد درختان پسته دارد. مطالعات مختلف بیانگر این موضوع بوده اند که جذب پتاسیم در بازه زمانی پر شدن مغز در سالهای آور نسبت به سالهای نا آور بیش از دو برابر می باشد. در نتیجه کوددهی مناسب درختان پسته و تامین به موقع پتاسیم کلید بازدهی و افزایش عملکرد در باغات پسته است. اگر چه در دوره پر شدن مغز دو عنصر نیتروژن و پتاسیم بسیار بسیار مهم هستند، اما سایر عناصر از جمله فسفر و عناصر میکرو هم ب مقدار کم باید مد نظر باشنداز طرفی کودهای حاوی آمینو اسید در دوره پر شدن مغز اهمیت بسیار زیادی دارند غلظت پتاسیم در برگ های پسته در بهار زیر یک درصد می باشد. این غلظت در طی رشد و توسعه میوه به صورت شگفت انگیزی به خصوص در ماه های تیر تا شهریور افزایش می یابد. ماکزیمم جذب پتاسیم از ریشه های پسته را در این ماهها خواهیم داشت یادمان باشد محلول پاشی کودها در این دوره به خصوص به علت گرمی هوا و کاهش جذب عناصر از خاک و کاهش سرعت جذب ، روش بسیار مناسبی جهت تامین عناصر مورد نیاز درخت همزمان با دادن کودهای آبیاری می باشد و جهت محلول پاشی استفاده از کودهای مایع (به جای حل کردن کودهای پودری) گزینه مناسبتری می باشد.

شرکت کشاورزی سبز یزد

خرید کود پسته در یزد

شرکت کشاورزی سبز یزد با ایجاد بستر آنلاین، فضای بسیار راحتی را برای انتخاب، بررسی و خرید انواع کود در یزد بصورت آنلاین ایجاد کرده است. این شرکت کلیه خدمات کود شیمیایی یزد، فروش کود شیمیایی یزد و مشاوره در مورد خرید انواع کود شیمیایی در یزد را انجام می دهد. شرکت کشاورزی سبز یزد همواره رضایت مشتریان را سرلوحه کار خود قرار داده است تا بتواند کیفیت بالا را در کنار قیمتی مناسب به مشتریان عزیز ارائه دهد. شما بایستی می توانید برای خرید انواع کود پسته به یک فروشگاه مطمئن مراجعه نمایید چراکه امروزه به دلیل وجود یک سری افراد سودجو تعداد کود های تقلبی در بازار بسیار زیاد شده است. فروشگاه سبز کشاورزی یزد، ما سعی بر این داریم تا بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان بیاوریم تمامی محصولات این فروشگاه از برند معتبر ZAEEM می باشد. برای خرید کود پسته در یزد به فروشگاه ما مراجعه نمایید.

خرید کود پسته در یزد | شرکت کشاورزی سبز یزد

جدیدترین محصولات

کود مایع آهن (FERRUM)
مقایسه
کود مایع کلسیم فروتی مکس
مقایسه
کود ضد شوری (SAL.STOP) یک لیتری
مقایسه
کود فروت ست جامد برای افزایش باردهی و گلدهی
مقایسه
کود پودری کامل (NPK 20-20-20) ده کیلویی
مقایسه
کود مایع نیتروژن (ازت) - گوگرد (NS)
مقایسه
کود مایع آلی نوبل (NOBEL) (کود مرغی) یک لیتری
مقایسه
کود مایع نیتروژن - فسفر (NP)
مقایسه
کود مایع کلسیم بر
مقایسه
کود پودری آهن  ( FERRUS)
مقایسه
کود کلسیم بر بیوزر
مقایسه
کود مایع پتاسیم - سیلیسیم (K.MITO.SIL)
مقایسه
کود پودری پتاس بالا (NPK 12-12-36) ده کیلویی
مقایسه
کود پتاسیم مایع (K.MITO)
مقایسه
کود مایع فسفر بالا (PRIME)
مقایسه