۰

خرید کود سولفات آمونیوم

خرید کود سولفات آمونیوم | شرکت کشاورزی سبز یزد

در کود های شیمیایی ترکیبات شیمایی متعددی مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک موجب بروز ویژگی های خاصی در کود می شود که برای گیاهان مفید است. یکی از این مواد سولفات آمونیوم با فرمول شیمیایی NH۴)۲SO۴) می باشد، این ماده یک نمک غیر آلی است که کاربرد های مختلفی دارد. کاربرد اصلی آمونیوم سولفات در کود شیمیایی کاهش PH خاک می باشد. سولفات آمونیوم یک نمک غیر آلی جهت تهیه کود شیمیایی است.
سولفات آمونیوم شامل ۲۱% نیتروژن (ازت) به شکل یون آمونیوم و ۲۴% سولفور به شکل سولفات است. از جمله کاربردهای کود سولفات آمونیوم در بخش کشاورزی ، اصلاح خاک های قلیایی است این کود در کنارفراهم نمودن فرم قابل جذب ازت به صورت آمونیوم ، از طریق یون گوگرد موجب اصلاح خاک ، از بین بردن قارچ ها و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی می شود.
تولید آمونیوم سولفات از طریق واکنش اسید سولفوریک و آمونیاک می باشد. آمونیوم سولفات در گرید های مختلف از این دو ماده با خلوص متفاوت استفاده می کنند. معمولا اسید سولفوریک مورد استفاده در آمونیوم سولفات دارای خلوص ۹۸ درصدی و آمونیاک مورد استفاده دارای خلوص ۹۹.۱ درصدی می باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که اسید سولفوریک و آمونیاک مورد استفاده در تولید آمونیوم سولفات بصورت مایع می باشند.
در زمان مصرف کودهای ازته حتما در میزان مصرف و زمان مصرف باید دقت کرد تا هم موجب آسیب به درخت نشد و از طرفی با دادن کود در زمان نامناسب می توان باعث مهار گلدهی درخت شد و درخت در جهت فاز رویشی تقویت شود و وارد فاز زایشی نشود.
 شرکت کشاورزی سبز یزد با راه اندازی فروشگاه آنلاین امکان خرید راحت و بدون دردسر انواع کود های شیمایی را برای شما فراهم نموده است برای خرید کود سولفات آمونیوم می توانید به فروشگاه ما مراجعه نمایید.


عناصر مهم موجود در کود سولفات آمونیوم

یکی از مواد موجود در کود های شیمیایی آمونیوم سولفات نیتروژن می باشد. نیتروژن یکی از موادی است که در رشد مطلوب و پیشرفت زمین های زراعتی نقش بسیار پر رنگی دارد. نیتروژن یکی از مهمترین عناصر رشد گیاهان می باشد. گیاهان در صورت کمبود نیتروژن رشد مطلوبی نخواهند داشت از این رو بایستی توجهی ویژه به تامین نیتروژن مورد نیاز گیاهان داشت. یکی دیگر از مواد موجود در سولفات آمونیوم ازت است این ماده نقش موثری در رشد رویشی گیاهان دارد. مصرف ازت توسط گیاه بسیار بالا می باشد و گیاهان ازت را بصورت ترکیب های مختلف از طریق ریشه جذب می کنند. فرایند تغذیه ازت گیاهان به این صورت است که ابتدا ازت در ترکیب های مختلف توسط ریشه گیاه جذب می شود.

ازت کود آمونیوم سولفات | شرکت کشاورزی سبز یزد

سپس این عنصر به برگ ها منتقل می شوند و در عمل سنتز اسید های آمینه و ایجاد پروتئین ها نقش پر رنگی ایفا می کنند. ازت موجود در سولفات آمونیوم در رنگ و لعاب گل و برگ های گیاهان موثر می باشد. ازت موجود در سولفات آمونیوم رنگدانه های کلروفیل و کوآنزیم ها را تشکیل می دهد. نکته ای که کشاورزان و افرادی که قصد استفاده از کود های ازت دار را برای گیاهان دارند باید به آن توجه داشته باشند، این است که در صورت مصرف زیاد ازت بافت های گیاه نرم شده و موجب افزایش پا جوش و تنه جوش می شود و تاثیر معکوس بر رشد گیاه دارند.
ازت گیاهان معمولا از دو طریق کود های آلی و کود های شیمیایی تامین می شوند. ازت موجود در کود های حیوانی و کود های سبز یک آنیون محلول هستند که به راحتی توسط ریشه درختان و گیاهان موجود در مزارع جذب نمی شوند و هنگام آبیاری از دست می روند. اما آمونیوم سولفات موجود در کود های آلی و کود های شیمیایی دارای بار مثبت می باشند که به راحتی توسط خاک قابل جذب هستند. همچنین ازت موجود در کود های آمونیوم سولفات بعلت کاتیون بودن توسط خاک جذب می شوند و با آبیاری از دست نمی روند.


مزایای کود آمونیوم سولفات | شرکت کشاورزی سبز یزد

خرید کود آمونیوم سولفات

با مطالعه بخش های قبلی به خوبی متوجه این موضوع شده اید که بهترین منبع برای تامین ازت و نیتروژن گیاهان کود های آمونیوم سولفات می باشد که علاوه بر تامین این دو عنصر اصلی و مورد نیاز گیاه PH خاک را نیز تنظیم می کند و خاصیت قلیایی خاک را می کاهد. کود آمونیوم سولفات بهترین کود برای تامین ازت و گوگرد انواع گیاهان مانند درختان میوه می باشد.
یکی از ویژگی هایی که کود آمونیوم سولفات را از سایر کود های ازته متمایز می کند این است که ازت موجود در این کود بصورت آمونیوم و گوگرد آن بصورت سولفات می باشد و این موضوع و موجب کاهش شسته شدن این عناصر و از دست رفتن آنها هنگام آبیاری خاک می شود چراکه آمونیوم موجود در کود های آمونیوم سولفات به ذرات رس موجود در خاک جذب می شوند.  خرید کود آمونیوم سولفات برای گیاهان و درختان می تواند بهترین گزینه برای کمک به فرایند رشد آنها باشد.


مزایا کود آمونیوم سولفات

در این قسمت از مقاله وبسایت شرکت کشاورزی سبز یزد به بررسی مزایا و معایب کود آمونیوم سولفات می پردازیم. ابتدا به بررسی مزیت های این کود می پردازیم.
اولین و مهمترین مزیت کود آمونیوم سولفات داشتن ازت آمونیاکی می باشد که به دلیل کاتیون بودن به راحتی و با صرف حداقل مقدار انرژی توسط خاک جذب می شود و به ریشه گیاه می رسد. دومین مزیت کود آمونیوم سولفات داشتن گوگرد بصورت سولفات در این کود می باشد که می تواند PH خاک را کاهش دهد و به جذب راحت تر مواد مغذی مورد نیاز گیاه مانند منگنز، روی، آهن و مس کمک زیادی می کند. موجود بودن ازت به اندازه کافی در کود آمونیوم سولفات موجب کاهش زردی برگ های پیر درختان که به دلیل کمبود ازت می باشد می گردد.
از دیگر مزیت های کود آمونیوم سولفات کمترین میزان جذب آب توسط این کود می باشد که موجب کاهش کلوخ شدن خاک و افزایش عمر مفید این کود می گردد. استفاده از کود آمونیوم سولفات برای زمین های قلیایی و آهکی (مانند خاک زمین های پسته) بسیار مناسب است. همچنین کود آمونیوم سولفات نسبت به دیگر کود های شیمایی اثرات تخریبی بسیار کمتری برای محیط زیست دارد.

جدیدترین محصولات

کود مایع کلسیم فروتی مکس
مقایسه
کود مایع عناصر میکرو (FULL.UP)
مقایسه
کود پودری پتاس بالا (NPK 12-12-36) یک کیلویی
مقایسه
کود پتاسیم مایع (K.MITO)
مقایسه
کود مایع فسفر بالا (PRIME)
مقایسه
کود پودری پتاس بالا (NPK 12-12-36) ده کیلویی
مقایسه
کود مایع نیتروژن (ازت) - گوگرد (NS)
مقایسه
کود مایع ماکرو ( TOP.MACRO)
مقایسه
کود مایع پتاسیم و گوگرد (K.MITO.S)
مقایسه
کود پودری کامل (NPK 20-20-20) یک کیلویی
مقایسه
کود ضد شوری (SAL.STOP) یک لیتری
مقایسه
کود مایع آلی نوبل (NOBEL) (کود مرغی) یک لیتری
مقایسه
کود پودری کامل (NPK 20-20-20) ده کیلویی
مقایسه
کود مایع نیتروژن (N.UP)
مقایسه
کود پودری آهن  ( FERRUS)
مقایسه